www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

10 +1 věcí – kterými můžeme zbytečně plýtvat čas

  1. Stěžování si
  Jak jsem už jednou psal:

  Stížnost je obyčejná obrana před přiznáním, že se mi s danou situací nechce nic dělat. I přes jisté nepříjemnosti dané situace raději zůstanu v zaběhlých kolejích.

  Zkusme se zamyslet nad skutečnou podstatou problému a hledat řešení.

  2. Perfekcionalismus
  Nedopouštějte, aby dobré věci stále čekaly na dokonalejší provedení. Někdy je lepší začít a za běhu vylepšovat, než si pořád říkat, že zítra se do toho už konečně pustím…
  S tím, že něco děláme veřejně, máme i určitý závazek k těm, kteří to využívají. Pokud o tom jen přemýšlíme, zůstane to jen u toho.

  3) Srovnávání se s ostatními
  Na světě se vždycky najde alespoň jeden člověk, co je v tom, co děláme o něco lepší nebo horší. Je málokterá činnost, kde bychom byly úplně nejlepší nebo úplně nejhorší. Nenechávejte se zastavit jenom tím, že to někdo dělá lépe a někdo zase hůře.

  4) Nastavení nesprávných priorit
  Pokud chceme čehokoliv dosáhnout, musíme si stanovit menší úkoly, které budou směřovat ke konečnému cíli.
  Při hubnutí také nestačí jen běhat, ale změnit nezdravý jídelníček.

  5) Čekání na inspiraci
  Většina je už dávno vymyšlená, proto se nevyplácí na něco nebo někoho čekat. Jestli máme rámcový plán, musíme se pustit do aktivit spojené s dokončením. Inspirace je denně kolem nás.

  6) Opakování těch stejných chyb
  První chyba je životní zkušenost, ta stejná podruhé je už naše blbost. Poučte se z chyb a předcházejte těm dalším.

  7) Strach z neúspěchu
  Denně kolem sebe vidíme slavné osobnosti z oblasti sportu, politiky či vědy, kteří šli dlouhou cestu a nakonec skočili těsně druzí nebo ještě hůře. Také je to nezastavilo a začali pracovat na zlepšení. Buďte v této skupině a nebojte se dílčích neúspěchů, které vedou ke konečnému úspěchu.

  8) Nežijeme svůj život
  Na konci života litujeme jen toho, co jsme v životě nevyzkoušeli nebo neudělali. Nesnažte se pořád někomu něco dokazovat na úkor svých snů a cílů. Život, který žijeme je jen a pouze náš a my za něj neseme plnou odpovědnost. Proto nenechávejte rozhodování na jiných.

  9) Řešení toho, co si o nás říkají druzí
  Hodně lidí stráví spoustu času tím, co si o nich druzí asi myslí, že jim nezbude žádný čas na to, aby si o druhých něco mysleli.
  Neřešte ostatní, ale pouze svoje cíle.

  10) Snaha uspokojit každého
  Lidé dokážou hodně rychle najít slabšího člena skupiny a využít jeho dobrotu. Pomozte, ale nenechte se využívat. Hlavně v pracovním kolektivu to vede leda tak k většímu objemu práce, úkolů a falešnému přátelství. S vaším NE přátelství okamžitě končí.

  11) Obklopováním se těmi nesprávnými lidmi
  Pokud chcete cokoliv lepšího, v hospodě tlacháním s chlapama o politice nebo v dívčí verzi někde v kavárně o divné sousedce, se nikdy ničeho nedosáhlo.
  Obklopujte se lidmi, kteří vám mají co dát a mohou vás někam posunout.

logo-osobni

Publikováno: 21.10.2019 6:30