www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

10 + 1 vlastností pro začínající investory

Dennodenně nám jsou podbízeny všemožné investiční příležitosti. Některé jsou výhodné, jiné už méně. Všechny mají ale společně výbornou prezentaci, jak někdo cizí dokáže mnohem lépe zhodnotit naše peníze nebo náš čas.

Dnes chci prezentovat několik mých metod, díky kterým se dokážu lépe rozhodovat. Většinu z nich mám už zažitou a jen ji podvědomě posiluji tím, že se jimi automaticky řídím. Tím, že jsou automatizované, nezabírají v podstatě žádný čas. A nezapomeňte, že o čase ten život vlastně je…

1) Mít disciplínu
Disciplína je klíčem k našemu úspěchu. Motivace se dá uměle vyvolat (peníze, vidina něčeho, atd.), vůle nevydrží pořád, chtíč za chvilku opadne, ale DISCIPLÍNA musí být součástí našeho života POŘÁD. Pokud teda chceme v životě něco dokázat. Na disciplíně je potřeba každý den pracovat a posilovat ji. Nikdy nevíme, kdy přijde čas, abychom ji naplno využili v naší cestě k dalšímu životnímu úspěchu.

Mě pomáhá toto CVIČENÍ.

2) Plánování
Dvakrát měř, jednou řež. Kdo z nás toto pořekadlo nezná?

A u svých financí a času bychom měli ,,měřit“ i čtyřikrát nebo pětkrát, než něco někomu dáme.

3) Inspirace
Přidání do svého MP3 přehrávače i několik biografií, motivačních knížek, podcastů, atd. můžeme do značné míry za velmi krátkou dobu ukázat spoustu dalších možností.

4) Čtení
Rozšiřujeme slovní zásobu, vědomosti a všeobecný rozhled. Musíme ale umět správně vybrat, co budeme číst. Bulvárem nebo denními zprávami z novin se nikam moc neposuneme.

5) Cestování
Pomáhá nám v rozvoji, protože nás odstřihne od hodnot naší kultury a společnosti a ukáže, jak jiná společnost dokáže žít podle naprosto jiných hodnot a bezproblémově fungovat.

6) Upřednostnění dlouhodobých potřeb oproti krátkodobému uspokojení
Nákupem vlašáku s pěti rohlíky sice krátkodobě uspokojíme potřebu jídla jeden večer a utratíme kolem 40 korun. Z dlouhodobého hlediska ale přidáním dalších 160 korun k zmíněným 40, můžeme nakoupit potraviny a udělat dva pekáče výtečné pizzy na dva dny.

7) Slevové letáky
Je jen málo věcí, kde můžete mít až 80% slevy a tím pádem 80% výnos. Samozřejmě to úplně tak není a ceny jsou nejdříve trošku nadhodnoceny, aby poté sleva byla větší.
‚Nicméně smysluplným uvážením a nákupem jakýchkoliv potravin ve slevě, akci, či větším množství krásně zboří jakoukoliv inflaci a reptání o drahých potravinách.

Mě pomáhá Stovkový seznam. Tento seznam vám do hlavy dostane průměrné ceny věcí, které kupujete.

8) Potlačení ovlivnění
Jedna z nejtěžších vlastností, kterou bychom v životě měli umět ovládat. Pořád se chceme někomu zavděčit. Jsme k tomu vedeni vlastně už od malička, vede nás k tomu školství, později i zaměstnání, dealer se zbožím, atd.
Ve skutečnosti to je ale NÁŠ život a měli bychom v první řadě myslet na sebe. Nehledě na to, čím blíže k daným lidem máme (rodina, kolegové v práci), tím méně ocení, co pro ně děláme.

9) Racionální rozhodování
Jakmile o vás kdokoliv, řekne cokoliv negativního, je potřeba si danou informaci racionálně vyhodnotit. Proč to řekl, měl k tomu důvod, není za tím ještě třeba něco úplně jiného, atd.
Většina lidí se bojí toho, jaká negativa o nich říká jejich okolí. Ve skutečnosti to je pouze to, co si o sobě myslí sami. Z 99% jsme svému okolí ukradení.

10) Více se smát
Nikde není prokázáno, že by smích nějak škodil.

11) Výše zmíněných 10 bodů umět kombinovat a používat v životě.

Přeji Vám hodně štěstí a ať se daří.

logo-osobni

Publikováno: 31.12.2019 12:00