www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Definice úspěchu

Úspěch nelze definovat pouze jedním slovem nebo nějakou definicí, která by platila obecně. Na světě nás chodí téměř 8 miliard a ještě pár lidí létá ve vesmíru. Pro kohokoliv může úspěch vyjadřovat něco jiného…

Úspěch je další z mála věcí, na kterou máme všichni právo a můžeme si ji dovolit. Nejsou k tomu potřeba ani peníze, ani postavení, ani cokoliv jiného, co spousta lidí považuje za pomyslné koště, které nám cestu k úspěchu umete.
Jsme to pouze my sami a náš postoj. My si můžeme zvolit, jestli jsme úspěšní nebo ne.

Dnešní doba nás staví víc než kdy jindy do pozice, že nám ukazuje úspěšné lidi. Já bezesporu souhlasím, že kohokoliv vidím, potkám nebo sleduji, je ÚŠPĚŠNÝ.

Běžná otázka zní: ,,Kdo je podle vás úspěšný?“
Odpověď by měla znít: ,,Přece já!“

Není to nic sobeckého. Je to pouze postoj, který zaujímám ke svému životu a konání. Ten se může lišit o 180 stupňů od postojů ostatních. A to musím respektovat.

Ruku v ruce by s úspěchem měla jít pokora. Například já se cítím nadmíru úspěšný, když mohu ráno vstát, zvolit si, co budu jíst, kam půjdu, co ten den budu dělat a s kým se třeba sejdu. Cítím se úspěšný, když mohu pracovat na věcech, ve kterých vidím nějakou dlouhodobou vizi. A to je celé zaobaleno do pozlátka být zdravý, mít někoho, kdo mě má rád, moci chodit, vnímat chutě a vůně, žít v bezpečné zemi, atd.

Jsem jeden úspěšný člověk z téměř 8 miliard. Někdo jiný třeba vidí úspěch v tom, že pilotuje letadlo, vydělá milion dolarů, koupí si nový Iphon, podnikne cestu do Mekky, operuje mozek, dá hattrick v NHL, vychovává své děti, atd. atd. atd.

Každý by si měl stanovit svůj vlastní úspěch a plánovat kroky k jeho dosažení. Nenechávat se ovlivnit sociálními sítěmi a okolím. Jste to pořád vy, kdo žije váš život. Nikdo jiný to není a tím pádem nikdo jiný za něj nemá plnou zodpovědnost.

Nehledě na to, že člověk se stále vyvíjí. Čeho chceme dosáhnout dnes, může být za týden úplně jiné. Nebojte se měnit svoje názory. To lidi prostě dělají.

Na úplný závěr doporučím si své cíle někam zapsat. Ať je vidíte. A hned jak je zapíšete, začněte si psát menší krůčky, kterými daného osobního úspěchu dosáhnete.

Přeji hodně štěstí.

logo-osobni

Publikováno: 6.12.2019 6:30