www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

EBC trek: Sestup ze sedla Renjo La až do Namche Bazaru

21. den
20. března 2016

Sedlo Renjo La (5 360 m. n. m.) -> Lumde (4 368 m. n. m.) -> Marulung (4 210 m. n. m.) -> Thame (3 820 m. n. m.) -> Namche Bazar (3 440 m. n. m.)

Dnešní den byl v podobě stíhací jízdy směrem do Namche Bazaru.
Protože jsem vstával před půl šestou na focení východu slunce, odcházel jsem ze sedla poměrně brzo (před sedmou hodinou).

Nejdříve jsem měl naplánováno, že dojdu někam před Namche Bazar, kde přespím a ráno bych došel sem. Ale už v osadě Lumde jsem měl hodně dobrý čas a šlo se pořád dolů (cesta byla upravená).
Všechny osady jsem procházel a jen doplňoval vodu.)

Do Namche Bazaru jsem dorazil asi ve 14:30. Je jsem to prošel a šel do stejné restaurace, kde jsem byl posledně. Z minule jsem věděl, že tam je levně a také wi-fi + mohu dobíjet lap top (zdarma).

Seděl jsem tu do půl šesté. Dal jsem si sýrovou pizzu, kuřecí steak a hranolky se sýrem (celkově za 1 100 rupií, dal jsem mu 1 200 rupií).

Vyrazil jsem směrem dolů na Luklu. Z Namche Bazaru do první vesnice je prudké klesání. Asi po kilometru je odpočívadlo se záchodem a kamennými lavicemi. Tam jsem se na dnešní noc utábořil. Postavil jsem stan a ještě si na notebooku procházel fotky. Spát jsem šel kolem 20. hodiny.

logo-osobni

Publikováno: 1.1.2017 9:34