www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Milionová myšlenka

Denně se nám honí hlavou kolem 50 000 myšlenek… Jestli 8 hodin spíme, je to jedna myšlenka za sekundu. Není možné, aby z nich nebyla alespoň jedna milionová. Pojďme se podívat na to, jak si ty důležité myšlenky udržet, zanalyzovat a pokusit zrealizovat.

Zkuste se zamyslet nad tím, o čem přemýšlíte a co se vám honí denně hlavou. Doma, v práci, po cestě z nákupu, když usínáte, při nastupování do vlaku, během letu letadla, na dovolené, zkrátka pořád něco v hlavě máme. Málo lidí dokáže úplně vypnout a nějakou dobu na něco nemyslet.

Ne úplně každá myšlenka stojí za další rozebírání. Ale minimálně jedna z nich bude stát za zamyšlení, jestli opravdu nemá potenciál.

V první řadě je potřeba myšlenku udržet. Za pár sekund už většinou nevíme, co že nás to inspirovalo při průletu hlavou.

Mám na to dvě metody:
a) ZÁPISNÍK, kam si zapisuji v několika bodech informace, které mě vrátí zpět do myšlenkového toku dané situace.
b) DIKTAFON, kam si nadiktuji stejné body, co bych psal do zápisníku (zapisuji např. do emailu nebo FB zprávy).

Není dne, aby mě něco nepadlo, co v danou chvíli vydělá miliony. Po menším rozboru to jsou už statisíce. A při důkladném plánování se to třeba už vůbec nevyplatí.

Nicméně čím víc analýz se dělá, tím víc do hlavy lezou lepší myšlenky a nápady. Postupem času už tam nejsou blbosti typu vesnického rozvozu potravin, ale věci např. stovkového seznamu.

Zákon přitažlivosti už jeden na plné obrátky. Jakmile doděláte něco, okamžitě se vám otvírají další tři nebo čtyři témata, které zkoumat dál. 24 hodin vám nebude nikdy stačit.

Pokuste se do hlavy dostávat myšlenky, které vás mohou někam posunout. Zkoumejte možnosti a opět stejně ohraná písnička – hledejte informace. Zkrátka jděte tomu, co chcete, naproti.
Nikdy nevíte, kdy právě vás nějaká milionová myšlenka napadne. Nebo vám ji podsune někdo jiný.

Přeji hodně pozitivních myšlenek.

logo-osobni

Publikováno: 26.10.2019 6:30