www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Pozitivní myšlení je luxus pro každého

Obecně se nám v životě děje mnohem více hezkých věcí, než těch špatných. Bohužel v mysli zůstává převážně ta negativní zkušenost. Tedy jak u koho. Není nic lehčího než si prostě v hlavě nechávat ty krásné zážitky.
Vzpomenete si třeba na konci týdne, co Vás za posledních 7 dní potkalo krásného? Nebo máte v hlavě páteční velké zpoždění vlaku, středeční křik šéfa a dnešní nepovedený oběd?
Motýl se motýlem také nestane přes noc, ale vede k tomu dlouhá cesta. V tomto článku najdete jeden ze způsobů, jak si trošku ulehčit tu svou cestu k positivnějšímu myšlení.

Ať chceme nebo ne, naše chování se odráží od naší výchovy a toho, co vidíme a vnímáme. Pokud naši rodiče svět vidí pesimisticky, neustále si na něco stěžují, budeme ho tak vnímat i my. Je to naprosto stejné i v jiných oblastech. Jakmile se v rodině neumí hospodařit s penězi, pravděpodobně ani my to nebudeme umět. Pokud je v rodině nadváha, pravděpodobně budeme taky tlustí. A těch pokud je poměrně dost. Nicméně zpátky k tématu, které se věnuje hezkým věcem, které se nám za den staly.

Krásná věc je už jenom to, že se ráno probudíme v bezpečí domova, v jedné z nejbezpečnějších zemí na světě, můžeme se svobodně rozhodnout, co budeme dělat a vnímáme svět všemi smysly, které máme.
Tohle vnímá hodně lidí jako samozřejmost i přesto, že to zas taková samozřejmost není.

Před lety jsem přišel do kontaktu s mnohými pomůckami a návody, jak si dostat do hlavy vděčnost. Různé květiny, obrázky, atd. atd. atd. Nejlepší a nejužitečnější je pro mě následující tabulka:

TABULKA VDĚČNOSTI (30 dní)
TABULKA VDĚČNOSTI (31 dní)

Vytisknu, zapíšu si měsíc a vyplňuji:

– Každý večer zapíšu tři věci nebo situace, které mi udělaly radost a za které jsem vděčný.
– Den ohodnotím body (1 = stálo to totálně za prd, 10 = naprosto báječný den).

Já osobně si čas od času měsíce procházím a čtu si. Člověka to naplní úžasnou positivní energií a hlavně to zůstává v hlavě. Zkrátka si ty positivní zážitky víc a víc ukládáme a ty negativní dostáváme pryč.

Postupem času mě už tolik věcí nerozhází, protože je neřeším. V hlavě mi běží to krásné, co se mi děje. A že toho je velká spousta.

Při vyplňování si uvědomte, že to děláte pro sebe. Mluvit o celém dni jako o špatném, rozhodně není směr, jakým by se mělo při vyplňování ubírat.

Závěrem dodám jen jedno: TOHLE na 100% funguje. Tři positivní situace za den dělají průměrně 90 za měsíc a přes tisícovku za rok.
Tohle už silně dokáže směrovat naše vědomí positivním směrem, vytlačovat negativa z naší mysli a z dlouhodobého hlediska blahodárně působit na náš život.

logo-osobni

Publikováno: 16.10.2019 21:07