www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Téměř 250 Kč výnos z každé 1 000! To jsou ČD body.

Hodně lidí si myslí, že zhodnocení peněz musí být vyjádřeno v penězích – tedy dostat nějakou částku zpět na účet. Takové myšlení je ŠPATNÉ. Pokud přece za něco nemusím platit, tím pádem peníze nemusím tahat z peněženky, je to profit. V tomto článku se dozvíte, jak třeba díky pravidelnému ježdění do práce, můžete z každé investované tisícovky dostat až 25% zpět.

Ročně utratím za vlak kolem 12 – 15 tisíc korun. Mám In Kartu s aplikací In50. Pokud jste trošku zběhlí v cestování vlaky ČD, určitě víte, že při nákupu jízdenek dostanete 1 bod za každých utracených 10 Kč. Body lze využít na nákup nebo slevy od jízdenek, u obchodníků, divadel, atd. Více ZDE.

Mnohem výhodnější je ještě mít kreditní kartu, která vrací % z nákupů. My si platíme ČD kredit, ze kterého kupujeme jízdenky. Na společný účet nahraji třeba 1 000 Kč a od banky dostanu 2% (tj. 20 Kč).

A teď trošku matematiky:
Celostátní jízdenka v hodnotě 679 Kč (2 dospělí a až 3 děti do 15 let) za 300 ČD bodů.
300 bodů dostaneme za utracených 3 000 Kč. Plus 60 Kč od banky = 739 Kč = 24,5% výnos (jízdenka zdarma).

Nemáme děti, takže cestujeme ve dvou. Jakmile pojedete s jedním, dvěma nebo třemi dětmi, bude výnos třeba ještě větší.

Já i snoubenka máme ten dar, že umíme dobře vařit. Tím pádem primárně po ČR nepotřebujeme cestovat za gastro zážitky, ale po zajímavých místech a zážitky jako takových. Jedná-li se o jednodenní výlet, vezmeme si s sebou kávu a čaj do termosky, třeba hovězí vývar do sklenic od okurek (ohřejeme na vařiči), toasty, bublaninu, ovoce na svačinu, atd. Vše do jednoho menšího batohu.

Voda se dá vždy někde dočepovat zadarmo.

Za body můžete kupovat i třeba jednodenní jízdenky, atd. Nicméně nejvýhodnější je celostátní víkendová jednodenní jízdenka.

Na cestu se vyrazí ráno, dospí ve vlaku (ideálně jet na to nejvzdálenější místo nejdříve), mít dopředu naplánováno, co bychom chtěli navštívit. Při dalším přesunu se ve vlaku odpočine u kávy nebo čaje, dobije elektronika, zajde na toaletu, v zimě se ohřejeme a užíváme si, že děláme něco společného.

My jsme při naší poslední cestě jeli z Kolína do Olomouce, poté Kroměříže a nakonec do Brna. Po těchto třech městech se nám povedlo nachodit kolem 20 km, smát se, vidět adventní trhy, zažít zase něco úplně nového, získat inspiraci a další a další benefity.

Pár fotek z našeho výletu můžete najít TADY.

Jak jste na tom vy? Cestujete také vlakem a využíváte věrnostní body nějak smysluplněji?
Podělte se s námi o vaše zážitky z Čech nebo i ze světa, budeme rádi za jakoukoliv další inspiraci.

logo-osobni

Publikováno: 8. 12. 2019 15:00