www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Začátky podnikaní

Na myšlenku pomoci lidem v Londýně, potažmo celé Anglii mě přivedlo několik věcí. Prvně jsem za sebou měl více jak půl roku práce v Londýně za barem a několik spokojených kamarádů a kamarádek, kterým jsem poradil před jejich cestou do Londýna a během pobytu. Dále způsob, jak začít vydělávat a přitom být v jistém směru nezávislý. A v neposlední řadě pragmatičnost. V roce 2012 jsem chtěl vzít svojí tehdejší přítelkyni na pár dní do Londýna, ale na druhou stranu se mi za to nechtělo moc utrácet. Oprášil jsem tedy znalosti z mého pobytu, hrubě sepsal nabídku, na ,,web snadno“ založil zdarma webovku a spustil pilotní projekt pomoci lidem v Anglii…

Myšlenka byla vlastně jednoduchá. Někomu pomohu a oni mě poté v Londýně spolu s přítelkyní ubytují u nich doma. Viktor a ještě učitelka výtvarky mi říkávali, že v jednoduchosti je síla. Pod tímto heslem jsem také web sestavoval. Psal jen základní informace, nabízel základní služby. Něco podobného, jako můžete nyní vidět na www.easytouk.com, jen těch informací bylo o dost méně.

K mému překvapení se začalo ozývat více a více lidí, kteří mě žádali o pomoc. Jako osoba neznámá, požadovala většina tehdejších klientů osobní schůzku, které mi tenkrát brali spousty času. Sice jsem dostal proplacenou dopravu, ale jeďte třeba 4 hodiny na Moravu, tam s klientem strávit necelou hodinku a zase 4 hodiny zpět.

Web se rozjížděl a úplné ,,boom“ nastalo přes léto. Jako nezkušenému klukovi s prací s lidmi – myslím tím v rámci vyřizování služeb, sestavování časového plánu, atd. Nastal pro mě úplně jiný kolotoč, než který jsem zažíval při práci v pohostinství. To si odpracujete svoje, jdete domů s čistou hlavou a druhý den to samé. Teď jsem musel denně odpovídat na emaily, reprezentovat sám sebe, moje služby a začal pomalu nahlížet a sžívat se úplně s jiným světem. Světem, který se mi začal líbit. Klukovi starému 23 let se začíná rozjíždět něco, co bylo vlastně spuštěno jen proto, aby ušetřil za třídenní pobyt v Londýně.

Hlavně ideální příležitost, jak předávat zkušenosti, které jsem já sám ještě před třemi lety neměl a dychtivě je vstřebával od svého ,,kouče“.

Zlý jazykové tvrdí, že vydělávám na neznalosti lidí a nabízené služby si může každý zařídit sám. Ano, to nepopírám. Nejsem v pozici a ani jsem nikdy nebyl, abych lidi přemlouval nebo nutil využít mých služeb. Já to vidím jinak. Např. kdybych si před cestou do Irska nebo Velké Británie našel na webu ,,nějakého Holoubka“, sám bych mu rád zaplatil a nechal si administrativu zařídit. Lenost a neznalost budoucího prostředí vždy přemůže ochotu se po věcech pídit.
Postupem času, kdy jsem na webu doplňoval informace, služby zlevňoval a zdražoval, vždy jsem se snažil cílit na celkovou spokojenost klienta.
A jak toho dosáhnout? Dát lidem možnost vydělat…
Pokud za něco platíte, nemusí to být vždy výdaj. Může to být přece investice. Investice, která se vám mnohonásobně vrátí.

Toho dociluji doplňkovými službami, které klientům nabízím. Co když ušetříte na letence, na extra příplatku za zavazadlo, na jízdence z letiště, na veřejné dopravě, na ubytování, atd.
Ano, pořád za to platíte, ale platíte přece méně. A platit méně znamená ušetřit peníze…

Současnému názvu webu předcházely dva předchozí názvy. Nejdříve to byl www.londyn2012.wbs.cz, poté jsem si zaplatil doménu www.radydociziny.com a v listopadu 2016 spustil a vše přesměroval na www.easytouk.com.
Poslední verze webu je přesně to, co jsem si vždy představoval. Souhrn těch nejdůležitějších informací na jednom místě, s možností využít mojí placené podpory, nebo ušetřit peníze nejenom při výše vypsaném výčtu věcí.
Pointa je, jak sám uvádím na webových stránkách, aby se lidem minimálně vrátila investovaná částka, ne-li, aby ušetřili více.

Práce s lidmi mě baví a stejně jako mě kdysi Viktor, i já chci předávat nápady pro zjednodušení života. Nehledě k tomu, že mám neopakovatelnou příležitost poznat spoustu lidí, jejich osudů a v jistém směru se inspirovat.
Nebudu lidi učit, jak se stát mnohonásobným milionářem přes noc. To (bohužel – nebo bohudík???) sám nevím. Ale chci předat vizi.
Vizi, kterou může využít většina lidí během cestování, plánování, výběru zaměstnání, atd.

Pokud bych počítal úplné začátky, tedy cca léto 2010, prošla mi od té doby rukama velká spousta lidí. Několik tisíc.
Někdy to šlo jako po másle, jindy nastaly komplikace. Nebudu tvrdit, že vždy moje služby proběhly na jedničku. Velký problém bývá v řešení ubytování. Celou kapitolu tomu věnuji na mém pracovním webu.
V minulosti jsem spolupracoval s lidmi, kteří mají domy jen jako továrnu na peníze, k lidem se chovají jako k někomu méně cennému a ne jako ke svým živitelům. Tato spolupráce nebyla ideální na šíření dobré pověsti, ale čas, ukončení spolupráce a následné dobré výsledky ukázaly, že se business ubírá správným směrem.

Co čekat z mojí strany? Omluvu? Pokání?
Ano. Všem případným (poškozeným) klientům se nejenom touto cestou upřímně omlouvám a věřím, že svými službami a prací dostojím toho, co píšu nejenom zde, ale také uvádím na webu www.easytouk.com. Na druhou stranu se striktně vyhrazuji na všemožné negativní a nepodložené reference typu, že kdyby se zmínilo jméno pisatele, budu se nějakým způsobem mstít. Proboha, lidi, je přece v mém zájmu, aby vše vycházelo podle plánu. Proto prosím případné nespokojené nebo budoucí klienty, kterým nebude něco vyhovovat, aby se nejdříve obrátili na mě, a společně jsme se pokusili danou situaci nějakým způsobem vyřešit. Vyřešit tak, aby byla spokojenost na obou stranách.

V současné době a to i díky mnoha letům práce v tomto oboru mohu s hrdostí tvrdit, že se na mě obrací spousta lidí. A ještě víc potěší, že to jsou lidé, kteří dostali doporučení od někoho jiného.
Větší počet lidí zapříčinil i větší poptávku nejenom po ubytování. Z tohoto směru mám jedinečnou možnost vyjednat klientům různé slevy. Samozřejmě, když ubytuji najednou třeba deset lidí, kteří přijedou v jednom týdnu, přistoupí poskytovatel ubytování na slevu z nájmu, protože se mu to zkrátka vyplatí.

Díky svému pracovnímu a osobnímu webu postupně naplňuji svoje sny v podobě popisovaných projektů a ve skrytu duše věřím (a doufám), že by to mohlo někoho inspirovat nejenom pro rozjezd svého vlastního businessu nebo prvních kroků pro splnění svého snu. Život je příliš krátký na to, aby se věci neustále odkládali na později nebo neurčito. Neříkám, že se nemá počkat, trpělivost přece růže přináší, ale říct si ve 40, že vlastně největší týdenní rozptýlení je návštěva obchodního centra a oběd v KFC přece nikdo z nás nechce.

logo-osobni

Publikováno: 16.7.2010 12:16