www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

PŘEHLED je cesta ke svobodě!

Také nakupujete podle cenovek a ne podle toho, co byste opravdu chtěli? Zrovna nedávno jsem zašel s jedním kamarádem na oběd. Stáli jsme v kantýně a vybírali asi z 20 dobrot. Já to rychle projel a objednal si, na co jsem měl chuť. Zatímco kamarád jel po pravém sloupci, kde byly ceny. Nebyli jsme v Alcronu, ale v nádražní v kantýně, kde nejvyšší položka za hovězí guláš byla 120 Kč. Připomíná vám to něco?

Problém mnoha lidí není v tom, že by neměli peníze, ale nemají o nich vůbec žádný přehled. Pak zbytečně plýtvají svým časem u cenovek v supermarketu, restauracích, obchodech s oblečením, kině, atd. Na druhou stranu bez rozpaků kupujeme každé ráno kávu a nějaký zákusek, týdně vykouříme třeba nějaké ty cigarety nebo o víkendu v baru necháme pár tisícovek a co ten drahý telefon, jehož kvality ani neumíme využít.

Ztrácíme čas zbytečným přemýšlením, místo toho, abychom měli vypracovaný PŘEHLED. Každý má nějakou měsíční režii – nájem/hypotéka, energie, jídlo, pojištění, poplatky za telefon, TV, paušál, úvěr, cigarety, pivo, volnočasové aktivity (fitko, šachový klub, atd.), členství v knihovně, děti a spoustu dalšího.
Zkrátka částka, kterou potřebujeme každý měsíc vydat, aby na nás nikdo nezaklekl.
K sepsání těchto věcí stačí obyčejná A4 papír, propiska a 30 minut času.

Sepsáním přehledu měsíčních nákladů uvidíme, kolik skutečně musíme vydělat a kolik nám zbývá z výplaty.

Na základě toho přichází další krok. Hledání řešení, jak je snížit, zautomatizovat a udělat efektivnější.
To hlavní je ovšem hotové. První krok. Je to jako první vyklusání při tréninku na maraton.

Potom hledáme a objevujeme, co je pro nás ideální směr. Co funguje u nás, nemusí fungovat u druhých. Ale abychom to zjistili, nezbývá nám nic jiného, než si udělat PŘEHLED.

A s přehledem postupně přichází větší a větší svoboda…

logo-osobni

Publikováno: 17.1.2020 6:30