www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Tenerife

Španělský ostrov Tenerife jsem si oblíbil z několika důvodů. Jednak sem jsou levné letenky a také to je jedno z mála míst, kde mohu i během zimních měsíců trénovat v kraťasech a aklimatizovat se ve výšce nad 3 500 m. n. m.

Ostrov se stal mým domovem asi pětkrát nebo 6x. Sám pořádně nevím. Každopádně jsem sem zavítal před každou mojí cestou do Himalájí a poté ještě většinou po Vánocích, když bylo potřeba shodit nějaká přebytečná kila.

Scénář je povětšinou stejný. Vystoupím z letadla na jižním letišti a vydám se rovnou směrem k sopce Pico de Teide (3 718 m. n. m.). Potuluji se kolem ní (zhruba ve dvou tisících metrech), několikrát jsem spal i přímo v kráteru.

Vodu čepuji v návštěvnickém středisku Cañada Blanca, který se nachází v nadmořské výšce 2 152 metrů. Jezdí sem autobus, můžete tu parkovat a vyrazit do okolí po několika turistických trasách (samozřejmě i na vrchol Pico de Teide).

Dříve jsem si vozil instantní polévky a vařič, ale později jsem přešel na stravu typu bageta a salám. Trávím tu čas do 10 dní, proto vždy na 3-4 dny nakoupím zásoby ve vesnici Vilaflor, jdu se toulat po parku a poté si zajdu pro jídlo na další čtyři dny.

S výstupem na vrchol sopky to řeším buď na západ slunce nebo na východ slunce (ani v jednom případě nikdo nekontroluje, jestli máte povolení). Hlídačům směna začíná s příjezdem první lanovky a končí s odjezdem té poslední.

Na googlu je opět spousta praktických informací, proto nebudu uvádět už nic dál. V podstatě potřebujete jen vyřešit levnou letenku a pak lokální dopravu. Vše ostatní je stejné jako doma. Čím méně něco řešíme, tím méně budeme ve stresu.

Závěrem přidávám pár fotek pro inspiraci.

logo-osobni

Publikováno: 30.12.2019 21:29