www.josefholoubek.cz - Nezávislý mladý dobrodruh s touhou po cestování a chutí na překonání výzev
english czech

Není natolik vzdáleného cíle, aby jeho dosažení nestálo alespoň za pokus...

Trek kolem Annapurny -> Příjezd do Kathmandů

S největší pravděpodobností pomyslná startovní čára ať už pro trekaře, tak pro vysokohorské expedice nejenom k vrcholům větších i menších, blízkých či vzdálených hor.
Letos tu jsem již podruhé a stejně mě tohle město nepřestane překvapovat svým pulzujícím životem, vůněmi, troubícími auty, chaosem, výbornou kuchyní a vzrušením (před odchodem do hor), ale i smutkem po návratu do reality.

Přesně před 27 hodinami a 30 minutami jsem v Čechách zabouchnul dveře od bytu, zazvonil na všechny zvonky před domem a strávil postupně čas ve vlaku, letěl třemi letadly a usmlouval taxikáře na odvoz z letiště, abych si mohl na hotelovém pokoji opět zapnout notebook a napsat tento krátký příspěvek.

Čas tu je o 5 hodin a 45 minut napřed a suma sumárum včetně zpoždění letadla tu je čtvrt na jedenáct večer. Původně jsem chtěl hned ráno vyrazit na autobus a přesunout se do Besi Sahar, mého výchozího místa treku.
Svěží mysl míní a unavené tělo po 32 hodinách bez spánku mění. Další noc v hotelu zaplacená a celý zítřek na dokoupení vybavení na cestu.
Potřebuji sehnat dvě plynové bomby na vaření, nějaké pečivo, abych si ty paštiky a sýry měl na co namazat a samozřejmě nějakou sim kartu s daty, díky které se alespoň občas spojím se světem.

V současné době město utichá a díky omezenému veřejnému osvětlení je stále temnější a temnější. Po půlnoci až pomalu do rozbřesku je jediný zdroj světla ten vlastní.
Občas štěkne pes, zatroubí auto nebo zachrápe někdo ve vedlejším pokoji. Zkrátka idylka před dalším rušným dnem…
… Před spaním promáznu volátko nějakou laskominou a hurá do pelechu.

Zdravím do Čech, Anglie, Slovenska a vůbec kamkoliv, kde zrovna tohle čtete.

Kathmandu, Nepal
Úterý, 15. 11. 2016; 22:20 nepálského času
logo-osobni

Publikováno: 15.11.2016 17:40